1 (2).jpg

אריחי דשא וגרנוליט

אריחי דשא וגרנוליט הינם אריחים הבנויים בצורת 'כוורת' או בצורה אחרת המאפשרת לשתול דשא בחריצים או למלאם בחיפוי קרקע גרנולרי. פתרון זה מאפשר חלחול מים לקרקע. האריח נחשב כפתרון אקולוגי להחדרת מי נגר (המים זורמים על פני הקרקע) לקרקע והקטנת כמות הניקוזים הנדרשים בפרוייקט.
ניתן להשתמש באריחים לריצוף שבילים וחניות לרכב קל וכתשתית גישה יציבה בחרום למשאית כיבוי אש.

אבן גרנוליט

היא מערכת ריצוף רשתית של לוחות בטון מזוין פתוחים הפועלת כבסיס חצי-גרנוליטי על משטחי רשת איזוטרופיים אופקיים או משופעים בעדינות. הוא משלב 60% משטח קשיח לעומת 40% גרנוליט, מה שמבטיח דריסת רגל יציבה לכל הכיוונים. מתאים להחדרת הגרנוליט במצב עירוני, הימנעות מהצפות ושמירה עליו משחיקת תנועת הולכי רגל ולעתים כלי רכב קלים בעומס מרבי של 900 ק"ג לגלגל. הגיאומטריה הריבועית של כל חלק בנויה כרשת המכילה שלוש במות בטון המחוברות זו לזו באמצעות צלעות בטון המוסתרות מתחת לגרנוליט.. בשל יכולת הניקוז הרבה שלו, הוא שומר על המחזור הטבעי של מי הגשמים, ומחזיר אותם למי התהום.

אבן דשא

היא מערכת ריצוף רשתית של לוחות בטון מזוין פתוחים הפועלת כבסיס חצי-צמחי על משטחי רשת איזוטרופיים אופקיים או משופעים בעדינות. הוא משלב 60% משטח קשיח לעומת 40% משטח דשא, מה שמבטיח דריסת רגל יציבה לכל הכיוונים. מתאים להחדרת כיסוי הדשא במצב עירוני, הימנעות מהצפות ושמירה עליו משחיקת תנועת הולכי רגל ולעתים כלי רכב קלים בעומס מרבי של 900 ק"ג לגלגל. הגיאומטריה הריבועית של כל חלק בנויה כרשת המכילה שלוש במות בטון המחוברות זו לזו באמצעות צלעות בטון המוסתרות מתחת לצמחייה. החתך שלו מאפשר התפתחות וצמיחה אופטימלית של הדשא בחללים הריקים. בשל יכולת הניקוז הרבה שלו, הוא שומר על המחזור הטבעי של מי הגשמים, ומחזיר אותם למי התהום.

דמקה בלוק

היא מערכת ריצוף רשתית של לוחות בטון פתוחים, הפועלת כבסיס חצי-צמחי על משטחים אופקיים או משופעים. ניתנת להתאמה גם לתנאי שטח גליים.  המערכת משלבת 30% משטח קשיח בצורת לוח דמקה עם חור של 70% שממולא בדשא או חול. מתאים להחדרת כיסוי הדשא בסביבה עירונית, הימנעות מהצפות ושמירה עליו משחיקת תנועת הולכי רגל, מדי פעם, תנועת כלי רכב קלים בעומס מרבי של 900 ק"ג לגלגל. הגיאומטריה הריבועית של כל חלק בנויה כרשת המכילה 16 מרצפות המחוברות זו לזו באמצעות צלעות בטון המוסתרות מתחת לצמחייה. החתך שלו מאפשר התפתחות וצמיחה אופטימלית של הדשא המנכס את החללים הריקים בפרופורציות שונות של "דשא".

בשל יכולת הניקוז הרבה שלו, הוא שומר על המחזור הטבעי של מי הגשמים, ומחזיר אותם למי התהום.

טביעת רגל

היא מערכת ריצוף בטון עם נעילה עצמית וחדירה למים שפותחה על בסיס הצורה האוניברסלית של טביעת הרגל האנושית. המתקן מתאים לאזורים של תנועת הולכי רגל ומעבר מזדמן של כלי רכב קלים, משלב התנהגות מכנית יוצאת דופן עם אפשרויות צבירה מרובות להשגת משטחים מרוצפים בעלי צפיפות וחדירות משתנים, המדרגים את רשת הריצוף בשילוב עם משטחי דשא או חול.
 

הגיאומטריה של אבן המרוצפת היא בהשראת מטפורית ובעלת מטען אנתרופולוגי, לסימן על פני האדמה שבו עבר האד.  עיצוב מרוצף זה מאפשר יצירת דגמי רשת הדרגתיים עם אחוזי ריצוף הנעים בין 100% ל-60%, בהתאמה לדרישות ספיגת מי גשמים שונות. יחד עם זאת, הוא מקל על השילוב עם משטחי דשא או חול בבניית גבולות "רכים" בין משטחים בנויים לטבעיים.

הפורמט הייחודי והלא סדיר של המרצפת, עם זוויות נטייה רבות על פניו האנכיים, מעניק למערכת התנהגות מכאנית מעולה וחלוקת עומסים. מוצר עמוק ועמיד זה זמין במספר צבעים. 
מערכת הריצוף "טביעת רגל" תוכננה בשנת 2010 על ידי האדריכל Pau Casaldàliga בשיתוף עם Escofet. 

כף היד

כף היד - המרצפת בצבע חול עשויה אבן יצוקה דחוסה חצי יבשה. חומר זה הופך אותו למתאים לאזור הולכי רגל עם תנועת רכבים מדי פעם. מרצפות אלו בגובה 10 ס"מ מונחות על מצע חול בעומק 4-6 ס"מ הפרוס על גבי חצץ דחוס ומפולס.

 

ניתן להניח את המרצפות בתצורות ובצפיפות שונות כדי לאפשר ליותר או פחות דשא לצמוח ביניהם. ישנם שני דגמים השני הוא כפול בגודלו ומאפשר צימודים קומפוזיציוניים אינסופיים של השניים שבהם פערים, כיוונים וממדים המגדירים את הריצוף.

 

סדרת "כף היד" נוצרה בשנת 1987 על ידי חוסה אנטוניו מרטינס לאפניה ואליאס טורס בשיתוף עם אסקופט כדי לסלול את האזור המונומנטלי סביב קתדרלת פלמה דה מיורקה.